اخبار

سازمان صنعت،معدن و تجارت استان کرمانشاه موفق شد برای چهارمین سال پیاپی همایش استانی رعایت حقوق مصرف کننده را در سطح استان بگزار نماید

خلاسه ای از همایش: چهارمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولان، تولیدکنندگان، کارآفرینان و اصناف در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار شد .  این همایش در تاریخ 1395/12/15 در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی استان برگزار گردید. از جمله میهمانان این همایش عبارتند از:سید نعمت اله حقیقی؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه، مجید ارغنده پور؛ مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل ها و هماهنگی امور استان های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان

شرح همایش:

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کرمانشاه؛ چهارمین همایش روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولان، تولیدکنندگان، کارآفرینان و اصناف در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برگزار شد .

دکتر سید نعمت اله حقیقی؛ رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت در این همایش ضمن نکوداشت 9 اسفندماه تحت عنوان روز ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: 22 ماده در قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان وجود دارد که وظایف انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در آن گنجانده شده است و باید این 22 ماده تحت عنوان یک منشور اخلاقی سرلوحه کارهای دستگاه های دولتی و غیر دولتی در حمایت از حقوق مصرف کنندگان قرار گیرد .

دکتر حقیقی در ادامه تاکید کرد: دستگاه های خدمات رسان اعم از شرکتی و دولتی یا نهادهای مدنی باید این اصل را به عنوان یک راهبرد عملی سرلوحه کارهای خود قرار دهند مبنی بر این که خدمت رسانی به مردم باید شفاف باشد و قیمت تمام شده خدمات منطبق با قوانین و مقررات اعمال شود و قطعا این یکی از مطالبات عمومی مردم از دستگاه های خدمات رسان خواهد بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حمایت از تولید به مقوله حمایت از مصرف کننده است، چرا که در بهترین شرایط 50 درصد از تولیدکنندگان خود مصرف کننده کالا یا مواد اولیه هستند، بنابراین اگر ما از تولید حمایت کنیم در واقع از مصرف کننده حمایت کرده ایم .

دکتر حقیقی در ادامه به کارنامه دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: امسال بر اساس تدابیر دولت تدبیر و امید ، 105 جلسه در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده و گام موثری در حوزه تولید برداشته شده به طوری که در استان کرمانشاه در ابتدای سال بر اساس پایش صورت گرفته از واحدهای تولیدی ، بیش از 1000 واحد صنعتی دارای پروانه بهره برداری هستند که از این تعداد، 240 واحد صنعتی به صورت راکد و تعطیل وجود داشت و به حول وقوه الهی توانستیم 67 واحد صنعتی از این 240 واحد صنعتی را احیاء و به چرخه تولید برگردانیم، این در حالی است که از این تعداد واحد فعال شده، تنها 6 واحد صنعتی از تسهیلات بانکی استفاده کرده و مابقی  توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید فعال شده اند .

مهندس مجید ارغنده پور؛ مدیر کل دفتر نظارت بر تشکل ها و هماهنگی امور استان های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز در این همایش با بیان این که محوری ترین شاخص در بحث ارزیابی برگزیده شدگان حمایت از حقوق مصرف کنندگان؛ (کیفیت) است، افزود: اولین و مهم ترین شاخص در این بحث (کیفیت) کالا، محصول یا خدمات است .

مهندس ارغنده پور در ادامه افزود: در این شاخص معیارهای سلامت، بهداشت، ایمنی و محیط زیست نیز مد نظر است .

وی همچنین یادآور شد: اگر کالا با چنان کیفیتی تولید شود که هر آن تولید کننده آمادگی آزمایش محصول خود از سوی دستگاه های نظارتی را داشته باشد، این کالا قطعا کالایی است که مورد حمایت ما خواهد بود . مهندس ارغنده پور؛ شاخصه دیگر ارزیابی را بحث ( خدمات فروش) عنوان کرد و افزود: خدمات برای یک کالا؛ هم باید قبل از فروش، هم در حین فروش و هم پس از فروش ارائه شود .

وی در ادامه تاکید کرد: یک مصرف کننده حق دارد قبل از فروش از کیفیت کالا اطمینان داشته باشد و در حین فروش اطلاعات درست و شفاف از محصول داشته باشد و بعد از فروش نیز در خصوص رفع مشکلات کالای خریداری شده خدمات دریافت کند .

مدیرکل دفتر نظارت بر تشکل ها و هماهنگی امور استان های سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان (عدم گرانفروشی) را از دیگر شاخص های ارزیابی واحدهای متقاضی تندیس حمایت از حقوق مصرف کنندگان عنوان کرد و افزود: گران فروشی زمانی اطلاق می شود که کالا به قیمتی بیش از ارزش آن فروخته شود .

وی افزود:  گزارش های واحد ( رسیدگی به شکایات) نیز شاخص دیگر ما در این ارزیابی است ، زیرا نشان می دهد که نظرات مصرف کنندگان تا چه حد برای آن واحد تولیدی، خدماتی و صنفی اهمیت دارد .

مهندس یاری؛ رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان نیز طی سخنان ارتباط رشد اقتصادی با مصرف کننده و تولیدکننده را تشریح کرد و افزود: اگر بخواهیم به رشد 8 درصد اقتصادی که مورد نظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) است، برسیم باید بهره وری را در نیروی کار اعم از دولتی و خصوصی افزایش دهیم .

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در ادامه تاکید کرد: بهره وری نیروی کار در بخش دولتی با توجه به این که اهمیت بیشتری دارد، به گونه بدیهی باید بیشترهم مورد توجه قرار گیرد، زیرا به ارباب رجوع خدمت می کنند و بخش خصوص نیز به نوعی ارباب رجوع بخش دولتی محسوب می شود، بنابراین در شرایط فعلی باید راه های افزایش بهره وری را شناسایی، ارزیابی و آسیب شناسی کنیم و روش مناسب برای افزایش آن را به دست آوریم.

مهندس یاری در بخش دیگری از سخنان خود، به نقش انجمن ها در افزایش رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود: در این میان 2 ظرفیت انسانی و قانونی را باید مد نظر داشت که از لحاظ ظرفیت انسانی، انجمن ها چون از جنس مردم هستند، ظرفیت بسیار خوبی دارند و در بحث قانونی نیز در دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر با توجه به برون سپاری هایی که انجام شده این ظرفیت نیز فراهم شده است .

عباس سجادی راد؛ مدیریت نظارت و بازرسی سازمان صنعت،معدن و تجارت نیز در ابتدای این همایش ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: از ابتدای آبان ماه سالجاری کار اطلاع رسانی در خصوص برگزاری این همایش با همکاری انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان کرمانشاه صورت گرفت که در نهایت با ارزیابی صورت گرفته، واحدهای تولیدی و خدماتی و صنفی برتر استان در زمینه رعایت از حقوق مصرف کننده، مشخص شدند .

دبیر چهارمین همایش حقوق از مصرف کنندگان استان کرمانشاه، در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از 168 واحد متقاضی، 68 واحد صنفی، تولیدی و خدماتی انتخاب شده که با ارزیابی در کمیته نهایی همایش در نهایت 37 واحد تولیدی به خدماتی و صنفی استان به عنوان واحد برتر در زمینه حمایت از حقوق مصرف کننده انتخاب شدند.

سجادی راد در ادامه افزود: امسال متفاوت از سه سال گذشته، 3 واحد پیشکسوت تولیدی، خدماتی و صنفی نیز که در سال های گذشته همواره در سطح ملی و استانی جزو واحدهای برتر بودند، معرفی و تقدیر می شوند.

مدیر نظارت و بازرسی سازمان در پایان ابراز امیدواری کرد: تمامی صاحبان واحدهای تولیدی صنفی و خدماتی در همه حال حمایت از حقوق مصرف کنندگان را نه در قالب شعار بلکه در عمل سر لوحه کارهای خود قرار خواهند داد.

گفتنی است در این مراسم از 37 واحد برتر تولیدی، خدماتی و صنفی حامی حقوق مصرف کنندگان استان کرمانشاه با اهدای تندیس و لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد .

اسامی شرکت های برتر:

 

شركت صنايع سيمان سامان غرب سيمان
شركت صنايع سيمان غرب سيمان
شركت كشت و صنعت روژين تاك رب گوجه فرنگي
شركت كابل باختر انواع سيم وكابل
شركت اورامان غرب انواع لوله و اتصالات
شركت رنگسازان غرب انواع رنگ
شركت محور سازان  غرب سيبك و جعبه فرمان خودرو
شركت روز نوش آدينه نوشابه كازدار وبسته بندي آب
كارخانه آرد بيگلري آرد-سبوس ودان مرغ
كارخانه آرد گلچين كنگاور آرد-سبوس ودان مرغ
خوراك دام پارس غرب خوراك دام وطيور
شركت بهساز غذاي زاگرس انواع كنسروهاي غير گوشتي
كارخانه آرد زهتابان آرد-سبوس ودان مرغ
كارخانه قند اسلام آباد غرب(پانيذ فام) قند وشكر
شركت پليمر كرمانشاه پلي اتيلن سنگين
شركت فرامان غرب بتن
شركت كود آلي كشت افزا انواع كود آلي ارگانيك غني شده
شركت كمند تاب لوله هاي پلي اتيلن 
شركت فرتاك پلاست بيستون مخازن پلي اتيلين
شركت كاني الوند كيميا آب معدني
نمايندگي سايپا 2359 فروش خودرو و خدمدمات پس از فروش
نمايندگي كرمان موتور 3101 فروش خودرو و خدمدمات پس از فروش
نمايندگي سايپا 271 فروش خودرو و خدمدمات پس از فروش
نمايندگي سايپا 2366 فروش خودرو و خدمدمات پس از فروش
نمايندگي ايران خودرو 2820 فروش خودرو و خدمدمات پس از فروش
نمايندگي سايپا 2369 فروش خودرو و خدمدمات پس از فروش
شركت ره آورد فن آوري غرب خدمات ساختمان سازي
فروشگاه زنجيراي كوروش استان كرمانشاه فروش مواد غذايي
شركت آواژنگ خدمات پس از فروش كامپيوتر
مجتمع بيمه پارسيان استان كرمانشاه بيمه اي
شركت انديشه نگار غرب ارائه خدمات كامپيوتر-برق-مخابرات وشبكه
فروشگاه خانه موبايل فروش موبايل ولوازم جانبي
فروشگاه احسان فروش كتاب ونوشت افزار
فروشگاه مواد غذايي زيما عرضه مواد غذايي وبهداشتي
رستوران كامبادن عرضه غذا
فروشگاه پوشاك حمزه اي فروش لباس زنانه
فروشگاه گلريز صفايي

نان برنجي

 تصاویر همایش:

 


شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید