اخبار

چهارمین همایش استانی حمایت از حقوق مصرف کنندگان خراسان رضوی با حضور عضو هیات مدیره سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور و مسئولین استانی برگزار شد

در این همایش که روز 5 مرداد 1396 در مشهد و با حضور جمعی از مسئولین استانی و مدیران بنگاه های اقتصادی و خدماتی استان برگزار شد فرهاد دلق پوش، عضو هیئت مدیره سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور، گفت: رعایت حقوق مصرف کنندگان یک قانون  بین المللی و ضابطه ای در جهت رعایت حقوق مردم است که درآن رعایت حقوق مصرف کنندگان تضمین می شود.
 
وی افزود: خراسان رضوی یک استان مستعد و دارای قابلیت های غنی برای رشد و توسعه در عرصه اقتصادی و صنعتی است.  دلق پوش ادامه داد: در این استان زیرساخت های لازم فراهم است و ما انتظار داریم این استان الگو برای تولید و رعایت حقوق مصرف کنندگان مطرح شود که در این راستا باید تلاش کنیم.
دلق پوش با بیان اینکه همه ما جزء مصرف کنندگان هستیم، تصریح کرد: ما باید گامی ارزشمند جهت حمایت تولید کالای ایرانی و ارائه خدمات برداریم و رعایت حقوق مصرف کننده را درنظر داشته باشیم.
وی افزود: با رعایت حقوق مصرف کنندگان افزایش اعتماد را  خواهیم داشت و موجب ترغیب مصرف کننده به سمت مصرف کالاهای دارای گواهینامه ملی می شود.
عضو هیئت مدیره سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور با بیان اینکه بهره مندی از کالاهای مطلوب از اهداف ماست، گفت: افزایش رقابت سازنده بین تولیدکنندگان باعث ارتقاء کیفیت کالاها می شود.
وی همچنین برقراری یک عدالت مناسب در قیمت های کالا و خدمات را مهم شمرد و افزود: تولیدکنندگان باید در رعایت انصاف توجه کافی را داشته باشند.
وی ادامه داد: خدمات مطلوب پیش از فروش همان نکاتی هستند که مارا به کیفیت و ارزش کالا رهنمون می شود.
دلق پوش با اشاره به اینکه اعتبارسازی با یک کار مقطعی حاصل نمی شود، افزود: در این راستا باید مدتها یک اصل و یک فرهنگ سازی داشته باشیم.
دلق پوش گفت: ما نیاز داریم تا به عضویت سازمان تجارت جهانی دربیاییم که امر با رعایت کیفیت محصولاتمان محقق می شود.
وی مدیریت دقیق مشتری مداری، رسیدگی به شکایات، داشتن یک سامانه ارتباط مردمی و خودتخلف بینی را از عناصر مهم در نظارت بر عملکرد نهادهای مربوطه عنوان کرد و افزود: تضمین کالا، درج اطلاعات روی کالا، ارائه خدمات قبل و بعد از فروش باید مدنظر قرار گیرد.
دلق پوش بیان کرد: ما باید در تولید از پژوهش استفاده کنیم و از تکنولوژی روز بهره مند شویم.
در این نشست خانم علیرضایی ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: بهبود در عملکرد و آینده نگری در رعایت حقوق مصرف کنندگان مستلزم داشتن چندجانبه گرایی است که یک بعد آن مذاکره با تولیدکنندگان و ارائه دهندگان کالا و خدمات برای چگونگی نهادینه کردن مولفه های جدید و استانداردها است.
وی اضافه کرد ابعاد دیگر چندجانبه گرایی ، توجه به نقش و میزان دخالت تشکل ها در تصمیم گیری ها، توجه به نقش اطلاع رسانی  رسانه ها در زمینه حقوق مصرف کنندگان، تدوین استانداردهای عملیاتی برای کالاها و خدمات که همان مذاکره با بازارهای دنیا که زبان گفتگو با مصرف کننده است، می باشد و مهمترین بعد آن نیز توجه به  خواسته ها و شکایات مصرف کنندگان و پرسشگری هدفمند اصحاب رسانه در حقوق مصرف کننده  جهت برخوردار سازی آنها از استانداردهای بین المللی است.
علیرضایی با تاکید بر توجه بیشتر به بسته بندی مناسب، اطلاع رسانی حضور در بازارهای بین المللی و آینده نگری پس از برجام افزود: توسعه تولید باید در راستای حفظ محیط زیست، سلامت و بصرفه برای مشتری باشد، اگر از بسته های پلیمری استفاده می شود باید در فرایندهای بهبود این مورد را درنظر بگیریم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی تصریح کرد: از حقوق مصرف کنندگان این است که جهت گیری تولید کننده در راستای سلامت روح و جسم آنها باشد، مصرف کننده حق دارد در مورد تک تک مولفه های کالایی که خریداری می کند، آگاهی داشته باشد.
در این همایش به 44 شرکت منتخب که از بین 84 شرکت متقاضی و پس از ارزیابی فعالیت های سال 95 شرکت ها برگزیده شده بودند گواهینامه طلایی و نقره ای اهدا شد .
 
لازم به ذکر است در حاشیه این همایش ، نمایشگاهی از کالاهای تقلبی و قاچاق مکشوفه نیز برگزار شده بود .

 

شرکت های برتر همایش

کتاب همایش سال 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوط است - 1393
طراحی و پشتیبانی: گروه شرکت های طرفه نگار
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

26200503,22058542

از آخرین اخبار مطلع باشید